2 chętnych na modernizację Ogródka Jordanowskiego

Image

Dwie firmy chcą wyremontować nam Ogród Jordanowski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesienią 2019 r. będziemy mieć piękne miejsce wypoczynku.

Zakładano, że realizacja tego zadania będzie kosztować około 4,54 mln zł. Tymczasem po otwarciu ofert jakie dotarły do stalowowolskiego magistratu okazało się, że firma z Jarosławia wyceniła swoje usługi na około 4,52 mln zł, ale już firma z Tarnobrzega- na niemal 6,65 mln zł. Kwoty są zadziwiająco rozbieżne. Obaj wykonawcy na swoje prace dają aż 7- letnią gwarancję i rękojmię. Obie oferty zostaną wkrótce zweryfikowane. Miasto na zadanie pozyskało ponad 2 mln zł dofinansowania z ministerstwa Sportu i Turystyki. Dopłacić więc z budżetu trzeba będzie ponad 2,5 mln zł.

Ogródek Jordanowski zostanie podzielony na 2 strefy: cichą i głośną- do aktywnego wypoczynku. W północnej części parku zlokalizowana będzie strefa dla seniorów, pojawi się tam wiele różnych nasadzeń kwiatów i krzewów. Ciekawym elementem tego obszaru będzie tężnia solankowa. W południowej części ogródka powstanie ścieżka treningowa dla młodzieży i dorosłych, a także plac zabaw. We wschodniej części ogrodu ulokowana zostanie fontanna i toaleta (w ziemnym nasypie). Zimą będzie ona służyła jako górka saneczkowa.

Finał wszystkich prac powinien nastąpić 31 października 2019 r.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.