2 chętnych na modernizację Ogródka Jordanowskiego

Image

Dwie firmy chcą wyremontować nam Ogród Jordanowski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesienią 2019 r. będziemy mieć piękne miejsce wypoczynku.

Zakładano, że realizacja tego zadania będzie kosztować około 4,54 mln zł. Tymczasem po otwarciu ofert jakie dotarły do stalowowolskiego magistratu okazało się, że firma z Jarosławia wyceniła swoje usługi na około 4,52 mln zł, ale już firma z Tarnobrzega- na niemal 6,65 mln zł. Kwoty są zadziwiająco rozbieżne. Obaj wykonawcy na swoje prace dają aż 7- letnią gwarancję i rękojmię. Obie oferty zostaną wkrótce zweryfikowane. Miasto na zadanie pozyskało ponad 2 mln zł dofinansowania z ministerstwa Sportu i Turystyki. Dopłacić więc z budżetu trzeba będzie ponad 2,5 mln zł.

Ogródek Jordanowski zostanie podzielony na 2 strefy: cichą i głośną- do aktywnego wypoczynku. W północnej części parku zlokalizowana będzie strefa dla seniorów, pojawi się tam wiele różnych nasadzeń kwiatów i krzewów. Ciekawym elementem tego obszaru będzie tężnia solankowa. W południowej części ogródka powstanie ścieżka treningowa dla młodzieży i dorosłych, a także plac zabaw. We wschodniej części ogrodu ulokowana zostanie fontanna i toaleta (w ziemnym nasypie). Zimą będzie ona służyła jako górka saneczkowa.

Finał wszystkich prac powinien nastąpić 31 października 2018 r.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bubu

"Finał wszystkich prac powinien nastąpić 31 października 2018 r."

ej kto tam siedzi w tej redakcji, że w każdym artykule jakiś błąd? to czytelnicy mają ciągle poprawiać czy może w końcu zatrudnicie tam kogoś wykształconego kto myśli i nie popełnia rażących błędów i pofatyguje się przeczytać co napisał zanim wypuści art? to nie post na forum tylko artykuł!!

~Ej Lucjusz...

Lucek, zostaw już te wiaderka, piaskownice i łopatki. Wiem, że ci to bardzo leży ale wydorośleć czas.

~biwak3

Kredyt 2,5 miliona na jakies głupie nasadzenia i wycinke drzew.Moze ludzie przejrza na oczy i przegonia szkodnikow przed wyborami.

~Holka

@mieszkaniec na 106 miast 4 zwycięstwa czyli 106:4
Wybory pokazały gdzie miejsce hejteriw z PiS.

manukun

@jeje
Widzisz tylko korzyści polityczne dla sitwy Nadbereżnego. Pewnie sam grzejesz tyłek na ciepłej posadzie w jego administracji. Żaden szanujący się Stalowiak nie będzie chwalił partyjnego towarzysza na stanowisku prezydenta. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Czasami okazuje się, że dla decydenta samorząd jest ważniejszy od popularności czy kariery partyjnej. Wtedy istnieje szansa na rozwój

~Mieszkaniec

Czy opozycyjny troll już się wykwiczał?
Wybory pokazały gdzie miejsce hejterów.
73 - 27.

Dajcie w spokoju żyć ludziom i budować Stalową Wolę!

~jeje

manekin ale ludzie mają z ciebie ubaw psycholu, że piszesz głupoty, a prezydent dalej jest, bo ma poparcie.

~BUBAQ

STOP WYCIENCE DRZEW,

~Informator

Siwy koło szpitala będzie nowy za 30 milionów z pomostami i kwiatami taki ekologiczny

~siwy

nie mozna w miejscu parku bloków postawić? po co tyle parków

manukun

@stefek
Do wywalenia partii politycznej z samorządu wystarczy niezależny kandydat z planem rozwoju miasta. Partia potrafi jedynie obiecywać place zabaw, festyny, parki dla psów czy klimatyzowane przystanki.

Persymona

opamiętajcie się nim będzie za późno,na centralnym były lamenty,ale po fakcie, uratujmy więc te drzew zawczasu,póki nie jest za późno! Żądamy projektu bez wycinki i bez betonu! i nie mówcie, że sie nie da!,jesli sie nie da, to zastawić jak jest!

~baniakwojo

Stop wycince drzew.PIS lubi wycinac drzewa,bo to pamiatki po socjalizmie,a teraz beton jest modny.Zniszczyli drzewa na Skarpie.Skarpa jeszcze nie skonczona.Miało byc otwarcie z gwiazdami telewizji 31 lipca i do tej pory cisza.Co to ma byc?Temat wstydliwy dla pisu.Zaczeli wiele rzeczy i nie skonczyli.Czekaja moze na kase ,ktora pojawi sie z nowym rokiem.

~Gajowy

W strefie ciszy drzew nie będzie ponieważ liście szumią za głośno😂 więc pozostaje beton!!! Zresztą to stare komunistyczne drzewa a obecna komuna chce mieć swoje własne patriotyczne inaczej😂

~stefek

Do skaner, masz 1000 procent racji ten hejter se ubzdural ze jak bedzie krytykowal wladze i mieszkancow naszgo miasta to za 5 lat zmieni sie uklad polityczny w naszym miescie. A ja juz dzis mu powiem ze zmieni sie tak ze wszyscy mieszkancy naszego miasta beda glosowac na obecnego prezydenta. Przy okazji hejter leming liczy ze oslabi pozycje PIS w naszym miescie w przyszlorocznych wyborach. Ale maz to hejterze zagwarantowane ze przez twoje wypociny pseudo opozycja dostanie jeszcze duzo wiekszy lomot niz w wyborach samorzadowych.

~mieszkaniec

@aldik66
przed miesiącem opozycyjny propagandzista ujadał, że ogród zaniedbany, teraz kwestionujesz żeby w ogóle coś robić...

Dogadajcie się i jednym głosem może szczekajcie

~SKANER

85% hejtu wstawił troll opozycyjny spoza stalowej Woli
Tylko nicki zmieniał

~kuku

STOP WYCINCE DRZEW I STOP HAŁASOWI PRRZEMYSŁOWEMU!!!!!!!

Persymona

stare drzewa to skarb nie do kupienia za żadne pieniądze!Zanim młode dorosną zmieni sie pokolenie!a nie o to nam chodzi!

Persymona

proszę wybrać projekt BEZ WYCINKI DRZEW!,nie chcemy kolejnej pustyni jak na centralnym!

~kuku

Nawet najpiękniejsze ogrodzenia są niepotrzebne. Widać ze ktoś bardzo chce zarobić na"rewitalizacji".
A strefa głośna w parku to kuriozum.

wyborca

STOP WYCINCE DRZEW

~turysta

Do kuku, hejterze gratuluje ci bez guscia, ogrodzenie SDK to najpiekniejsze ogrodzenie w naszym miescie. Z twoim gustem ja na twoim miejscu bardzo cichuto bym siedzial bo sie strasznie kompromitujesz. Nsze miasto obecnie po 4 latach rzadow obecego prezydenta to najladniejsze miasto na PODKARPACIU.

~Liljana

Pojawią się nasadzenia? A ile drzew pójdzie do ścięcia?

~andbed

Dzień dobry,

Rozwój miasta jest jak najbardziej potrzebny, ale powinien być zrównoważony. Pytanie co to oznacza, że park będzie podzielony na strefę cichą i głośną? Przecież w całej Stalowej Woli jest często strasznie głośno! W jaki sposób park da wytchnienie uszom, jak zaledwie 900 metrów stąd pracuje HSJ generując straszny hałas!

Jeżeli uważasz, że władze miasta i menadżerowie firm powinni dbać również o czyste powietrze wolne od hałasu to ZAGŁOSUJ na alerty:
https: //naprawmyto.pl /57149
https: //naprawmyto.pl /49206
https: //naprawmyto.pl /48068

Pozdrawiam

~haha

Prace zakończą się 31 października 2018? To znaczy, że zakończą się zanim się zaczną? "Dziennikarze"! Powagi trochę. Najpierw czytamy, potem publikujemy.

~norma

Strefę głośną mamy w Stalowej przez cały czas.
Chyba ze jako wiodący producent hałasu w Polsce chcemy się zapisac w księdze rekordów Guinessa.

~kuku

Co to znaczy strefa głośna? Będą tam puszczać disco polo?
Takie sztywne podziały w parku to idiotyzm!
Wszystko powinno się ze sobą naturalnie łączyć.A przede wszystkim nie powinno być kostki i ochydnego ogrodzenia jak pod SDK

e2rds

Do !!!, oglądałeś "RANCZO', tam przy wójcie też jedna firma wygrywała wszystkie przetargi i wiesz dlaczego, może to ciąg dalszy, nic nie wiadomo.

~Wyborca

Po lak siegasz a go nie ma? To kitem konczysz!