Tworzyliśmy kotyliony i kokardy narodowe w bibliotece

Image

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli na Międzypokoleniowych Warsztatach Kotylionów w sobotę, 3 listopada wykonywaliśmy z mieszkańcami Stalowej Woli kokardy narodowe oraz kotyliony.

Każde państwo ma własne symbole, które podkreślają jego suwerenność. W dziejach i tradycji naszego narodu są wartości o nieprzemijającym znaczeniu. W Polsce symbolami państwowymi, które mają swoje szczególne miejsce są: godło - wizerunek orła białego, flaga biało-czerwona i hymn - Mazurek Dąbrowskiego. Symbole te rozpoznawalne są wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych. Każdy z nich ma długą historię, sięgającą nawet czasów piastowskich. Świadczy to o przywiązaniu Polaków do narodowych tradycji.

Podczas Międzypokoleniowych Warsztatów Kotylionów w bibliotece każdy chętny mógł wykonać kokardy narodowe swój własny kotylion - rozetkę z białej i czerwonej bibuły, lub papieru w tych kolorach. Patriotyczne ozdoby nasi goście będą mogli wpiąć 11 listopada podczas uroczystości organizowanych dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olek

Do kaka, jesli hejterze ci sie to wszystko nie podoba to stan przed tymi dziecmi i powiedz im to prosto w twarz. A rodzice tych dzieci zrobia z ciebie lemingu miazge.

~kaka

Chyba duma z rozpieszczonych dzieci 500+

~maciek

Hejterzy obrazacie male szczesliwe dzieci w naszym miescie a za to powinnismy lac was w ryja. Te piekne rzeczy sa dla mnie duma ze mamy tak zdolne dzieci w STALOWE WOLI.

~mgr Anna M.

Dla mnie również obiciach i kicz.

~lol

Cała czerwona bibuła się wysprzedała i wzięli pomarańczową?
Albo ktoś jest daltonistą.
Dla mnie obciach.

~Liljana

Te Wasze warsztaty to świetna sprawa umiech)) Na kotylionach niestety nie mogłam być, ale z niecierpliwością oczekuję zajęć z kartek bożonarodzeniowych!