Get Adobe Flash player

Tworzyliśmy kotyliony i kokardy narodowe w bibliotece
Opublikowano: 5  Listopada  2018

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli na Międzypokoleniowych Warsztatach Kotylionów w sobotę, 3 listopada wykonywaliśmy z mieszkańcami Stalowej Woli kokardy narodowe oraz kotyliony.

Każde państwo ma własne symbole, które podkreślają jego suwerenność. W dziejach i tradycji naszego narodu są wartości o nieprzemijającym znaczeniu. W Polsce symbolami państwowymi, które mają swoje szczególne miejsce są: godło - wizerunek orła białego, flaga biało-czerwona i hymn - Mazurek Dąbrowskiego. Symbole te rozpoznawalne są wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych. Każdy z nich ma długą historię, sięgającą nawet czasów piastowskich. Świadczy to o przywiązaniu Polaków do narodowych tradycji.

Podczas Międzypokoleniowych Warsztatów Kotylionów w bibliotece każdy chętny mógł wykonać kokardy narodowe swój własny kotylion - rozetkę z białej i czerwonej bibuły, lub papieru w tych kolorach. Patriotyczne ozdoby nasi goście będą mogli wpiąć 11 listopada podczas uroczystości organizowanych dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~olek
Do kaka, jesli hejterze ci sie to wszystko nie podoba to stan przed tymi dziecmi i powiedz im to prosto w twarz. A rodzice tych dzieci zrobia z ciebie lemingu miazge.
Dodano: 8  Listopada  2018  12:27:50
~kaka
Chyba duma z rozpieszczonych dzieci 500+
Dodano: 8  Listopada  2018  08:36:28
~maciek
Hejterzy obrazacie male szczesliwe dzieci w naszym miescie a za to powinnismy lac was w ryja. Te piekne rzeczy sa dla mnie duma ze mamy tak zdolne dzieci w STALOWE WOLI.
Dodano: 6  Listopada  2018  18:01:38
~mgr Anna M.
Dla mnie również obiciach i kicz.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:26:25
~lol
Cała czerwona bibuła się wysprzedała i wzięli pomarańczową?
Albo ktoś jest daltonistą.
Dla mnie obciach.
Dodano: 6  Listopada  2018  14:07:21
~Liljana
Te Wasze warsztaty to świetna sprawa umiech)) Na kotylionach niestety nie mogłam być, ale z niecierpliwością oczekuję zajęć z kartek bożonarodzeniowych!
Dodano: 5  Listopada  2018  13:00:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe