3 kierowców straciło prawo jazdy

Image

W sobotę i niedziele trzech kierowców straciło uprawnienia i zostało ukaranych mandatami za zbyt szybką jazdę. Kontrole drogowe były efektem zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci cyklicznie prowadzą kontrole prędkości miejsc wskazanych przez lokalną społeczność jako zagrożonych.

W ramach weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę. Wczoraj policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy nie stosowali się do ograniczenia prędkości 50 km/h. Kierowcy jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Przed godz. 12 w Nowosielcu został zatrzymany do kontroli mieszkaniec Szyperek. Kierujący volkswagenem miał na liczniku 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 46-letniemu kierowcy i wystawili mandat karny. W podobnych okolicznościach, tego samego dnia, prawo jazdy stracił 31-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, zatrzymany w Zdziarach. Kierowca forda jechał z taką samą prędkością, co poprzednik. Mężczyzna dostał także mandat.

Rekordową prędkość osiągnął kierowca zatrzymany poprzedniego dnia, w sobotę w południe w Rudniku nad Sanem. 32-latek miał na liczniku 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy i skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań, czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.