Firma z Niska wykona remont i rozbudowę Sokoła

Image

Wybrano firmę, który wykona remont i rozbuduje budynek rozwadowskiego Sokoła. Zobacz jak będzie wyglądał po przebudowie.

Budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Stalowej Woli wzniesiony został ze składek społecznych w 1906 roku. Na przełomie lat 20- tych i 30- tych XX wieku część obiektu podnajmowała Szkoła Handlowa Towarzystwa Szkół Zawodowych. W 1936 roku na osi środkowej nadbudowano szczyt zwieńczony rzeźbą sokoła. Po II wojnie światowej budynek przez dłuższy czas nie był użytkowany. W latach 1958- 1960 przeznaczono go na Dom Harcerza. W 1960 roku, po przeprowadzeniu prac remontowych został zaadaptowano na potrzeby Międzyspółdzielczego Klubu „Ronita”. W 1980 roku część pomieszczeń użytkował Sąd Rejonowy w Stalowej Woli, który w 1986 roku przejął cały gmach i miał go w posiadaniu do początku lat 90- tych XX wieku. Później, aż do teraz, obiekt stał pusty. Planuje się, że za około 2 lata na nowo będzie tętnił życiem.

Na parterze Sokoła będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, biura, szatnie, toalety. Na pierwszym piętrze powstanie sala muzyczna i sala teatralna. Na balkonie znajdować się będzie stanowisko multimedialne dla akustyka, oświetleniowca, kinooperatora. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie galerii, bądź sali historycznej z gablotami na miejsca upamiętnienia historii "Sokoła". W dobudowanej części powstanie sala fitness lub bawialnia dla dzieci. Na dziedzińcu znajdować się będzie parking rowerowy, ogródek letni i parking samochodowy (tylko dla zaopatrzenia). Wykonawca będzie musiał uwzględnić w swoim planie pracy remont kamiennej figury Sokoła na szczycie budynku oraz figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej umieszczonej na zewnątrz w narożniku obiektu.

Realizacja tej inwestycji będzie kosztować niemal 2,6 mln zł. Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia 2020 roku. Firma z Niska, która wygrała przetarg zaoferowała 60 miesięczny okres gwarancji.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.