Firma z Niska wykona remont i rozbudowę Sokoła

Image

Wybrano firmę, który wykona remont i rozbuduje budynek rozwadowskiego Sokoła. Zobacz jak będzie wyglądał po przebudowie.

Budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Stalowej Woli wzniesiony został ze składek społecznych w 1906 roku. Na przełomie lat 20- tych i 30- tych XX wieku część obiektu podnajmowała Szkoła Handlowa Towarzystwa Szkół Zawodowych. W 1936 roku na osi środkowej nadbudowano szczyt zwieńczony rzeźbą sokoła. Po II wojnie światowej budynek przez dłuższy czas nie był użytkowany. W latach 1958- 1960 przeznaczono go na Dom Harcerza. W 1960 roku, po przeprowadzeniu prac remontowych został zaadaptowano na potrzeby Międzyspółdzielczego Klubu „Ronita”. W 1980 roku część pomieszczeń użytkował Sąd Rejonowy w Stalowej Woli, który w 1986 roku przejął cały gmach i miał go w posiadaniu do początku lat 90- tych XX wieku. Później, aż do teraz, obiekt stał pusty. Planuje się, że za około 2 lata na nowo będzie tętnił życiem.

Na parterze Sokoła będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, biura, szatnie, toalety. Na pierwszym piętrze powstanie sala muzyczna i sala teatralna. Na balkonie znajdować się będzie stanowisko multimedialne dla akustyka, oświetleniowca, kinooperatora. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie galerii, bądź sali historycznej z gablotami na miejsca upamiętnienia historii "Sokoła". W dobudowanej części powstanie sala fitness lub bawialnia dla dzieci. Na dziedzińcu znajdować się będzie parking rowerowy, ogródek letni i parking samochodowy (tylko dla zaopatrzenia). Wykonawca będzie musiał uwzględnić w swoim planie pracy remont kamiennej figury Sokoła na szczycie budynku oraz figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej umieszczonej na zewnątrz w narożniku obiektu.

Realizacja tej inwestycji będzie kosztować niemal 2,6 mln zł. Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia 2020 roku. Firma z Niska, która wygrała przetarg zaoferowała 60 miesięczny okres gwarancji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~agawa

A ja wbrew wszystkim niezadowolonym i niedoinformowanym cieszę się bardzo , bo nie tylko będzie uratowany zabytek ,część naszej historii , ale powstanie mały dom kultury oraz miejsce spotkań mieszkańców Piasków , Charzewic , Rozwadowa. Cieszę się , ponieważ czekaliśmy na tę chwilę wiele lat.

~......?

To w końcu Niska czy z Nowosielca bo już się gubię w tym co tu pier.olicie!

~Niżanin

Brawo Nisko.Nie daliśmy się otłumanić Nadbereżnenu i Weberowi aby głosować na Srokę.Nie pomogły manipulacje z filmikiem i bieganie po rynku.Ślusarczyk pokazał jak zawsze swoją klasę i wygrał. To świetny burmistrz dla Niska, a Sroce pozostaje start już piąty raz bez efektów.Niszczenie plakatów Ślusarczyka świadczy kim jest jego przeciwnik i gdzie jego miejsce.

~BRAWO

Brawo Nisko !!! Podkarpacie budzi się !!! Ciemnota zostaje jeszcze gdzie nie gdzie...

~Klakson

U nas niestety ciemnota króluje, bo ludzie maja w dupie chodzenie na wybory.

~Nareszcie

Polska budzi się!!!

~Brawo

Brawo Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl... cdn.😊

~Brawo

Brawo Gdańsk, Kraków i Kielce! Brawo mądrość😁

~HALO

HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!

~Bułka

Niestety opozycji ZNOWU COŚ NIE PASUJE!!!

jzm

jak zwykle malkontenci niezadowoleni, lepiej niech sie rozsypie a pieniądze dać nierobom

~rozwadów5

Ciekawe czy obkleja budynek styropianem,bo taka teraz moda.Jak tak to nie ma sensu go odnawiac,bo wilgoc w murach bedzie zamknieta i grzyb bedzie niszczyl od srodka konstrukcje.

e2rds

Polak jaki ty masz wyprany mózg i wszystko łykasz jak kaczka. Może by tak zmodernizować jeszcze Wawel, Sukiennice, Zamek w Łańcucie, a może Łazienki. A tak bliżej to można zmodernizować rynek w Sandomierzu, no po co tyle miejsca w środku miasta, można postawić jakieś bloki, weź i najlepiej zmodernizuj sobie głowę, co prawda zakładów w Nisku już nie ma, ale znajdziesz jakiś w pobliżu.

~jan

...@~Rozwadowski ....pewnie że się da, wszystko się da, da się wybudować metro, da się wybudować stocznię, da się polecieć na Księżyc, bo to duże miasto i powinno tu być wszystko... dużo jeszcze tej władzy ,,da się zrobić", tylko z sensem trochę gorzej.... ty oczywiście przyjdziesz na ,,wielkie otwarcie", będzie od władz miasta kawa za 1zł i ciastko za 1,50zł, będzie ,,się działo", potem fotka z prezydentem na tle Sokoła, i twoje zainteresowanie tym obiektem się skończy, bo w następnych dniach już nie będzie darmowej kawki i darmowego ciastka, nie będzie po co przychodzić ...

~sierzant55

Najwazniejsze pytanie,czy budynek bedzie obłozony styropianem i pomalowany pastelami?Oczywiscie ozdobne tynki znikna i budynek bedzie płaski.

~jasio

no i trawa wkolo powinna być malowano podgrzewana ze stucnym nawodnieniem

~jasio

a i jeszcze stacja rowerowa zapomniana z dodatkowy miljom powinna tam być

~jasio

abo żeby wisiały se jakies galerianki dla akustyka, oświetleniowca, kinooperatora i parkink dla 1 samochodu zaopatrzenia co brdzie robil zapatrzenie raz na rok

~jasio

abo fitnes

~jasio

za 2 600 000 zł to można wybudować od nowa ze 20 mieszkan gdzie będzie mieszkac ze 200 osob przez czly czas zamiast wywalać tyle kasy żeby z 10 osob raz na miesiąc miało miejsce na jakies zebranue

~Mieszkaniec

Rozwadowski pomysl: za jaka cene......

manukun

@polak
Skąd wezmą pieniądze na utrzymanie? Załatwienie dotacji i remont budynku to nie wszystko. Kto będzie tam prowadził działalność społeczną i dla kogo, jeśli ze Stalowej Woli młodzi ludzie Wyjeżdżają z braku perspektyw rozwoju i możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy poza przemysłem metalowym i administracją?

~Polak

W wiadomościach zrobili sonde o naszym prezydencie ludzie wychwalają go pod niebiosa 73 procent wspaniały wynik zachęcam do ogladniecia wczorajszych wiadomości TVP

~Rozwadowski

Brawo! Lata "nie da się" władza mówiła, przyszedł Nadbereżny i jakoś da się.

tomik

A konserwator zabytków wydał pozwolenie na remont ?

~Polak

Funkcje zabytkowe budynki będą nadal jest ten projekt bazowany na pierwowzorze z 1938 a lepiej że zostanie zmodernizowany niż miałby niszczeć nadal wszystkie takie stare miejsca w Rozwadowie należy wyremontować i wiem że lucek to zrobi bo to nie Andrzej za jego 12 lat Rozwadów się stoczył tam gdzie jest obecnie

~qwerty

Cytat z muzeum:
Ponad 100 lat liczy sobie gmach "Sokoła" w Rozwadowie. Budynek był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego, które w duchu patriotyzmu i sportowej rywalizacji wychowywało kolejne pokolenia młodzieży. Działalność towarzystwa to jeden z najpiękniejszych wątków historii Rozwadowa. Każda ważna uroczystość o charakterze niepodległościowym czy sportowym uświetniona była udziałem Sokołów i Sokolic w charakterystycznych strojach.
A więc wszystkie remonty i naprawę nie mogę być zmienione ze względu na zabytek muzealny z przed 1939r. i jest chroniony prawem i pod nadzorem konserwatora zabytków . A te wszystkie zdjęcia futurystyczne możecie sobie powiesić w OO?
A jeśli coś zostanie zmienione to powinien zając się prokurator ?

~wentyl

A po kinie ballada co będzie?

~pytanko

Czy Rechorowska nie powinna nadzorować prac budowlanych?

~Pepe

Nie wierzę, źe za 2.6 mln da się zrobić taki remont - zobaczymy gdzie tkwi haczyk!