Uważaj na oszustów

Image

Stalowowolska Policja ostrzega przed oszustwami „na wnuczka” czy "na policjanta". Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Jednak w okresie przedświątecznym przestępcza działalność oszustów może przybrać na sile. W związku z tym apelujemy o szczególną ostrożność!

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze zwłaszcza od seniorów. Kilka dni temu do czterech mieszkanek Stalowej Woli dzwonił oszust podający się za policjanta. Kobiety do których zadzwonił nie dały się oszukać.

Do podobnej sytuacji doszło w Stalowej Woli wczoraj. Oszust zadzwonił do dwóch osób informując, że prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzn, którzy kradną pieniądze z kont bankowych. I w tym przypadku żadna z osób nie przekazała żadnych pieniędzy.

Przypominamy:

Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na alarmowy numer 997.

Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.