Jakich dokumentów możesz potrzebować biorąc pożyczkę online?
Opublikowano: 24  Października  2018

Potrzebujesz dodatkowej gotówki i zastanawiasz się jaką pożyczkę wybrać? Rozważasz zaciągnięcie chwilówki lub pożyczki online? Nie ma w tym nic dziwnego.

To jedno z najwygodniejszych rozwiązań dla osób poszukujących dodatkowych pieniędzy. Warto jednak mieć świadomość, że choć pożyczki online to minimum formalności - mimo to są dokumenty, które mogą się przydać w procesie ich przyznawania. Jakie? Przekonajmy się.

Dowód osobisty

Podstawowym dokumentem, który przydaje się podczas zaciągania pożyczki online jest oczywiście dowód osobisty. Informacje jakie się na nim znajdują (a więc PESEL oraz numer i seria dowodu) są bowiem niezbędne w trakcie składania wniosku o pożyczkę. Co ważne, informacje te powinieneś samodzielnie wpisywać w formularzu. Jeśli pożyczkodawca prosi cię o przesłanie skanu dowodu - lepiej bądź czujny. To naprawdę nie jest bowiem konieczne. Warto więc nie udostępniać kopii swojego dowodu osobistego - tym bardziej, że na rynku działa obecnie wiele uczciwych firm, które nie wymagają tego od swoich klientów.

Numer konta i dane do logowania

Jak wiesz, zaciągnięcie pożyczki online jest wygodne i może odbywać się bez wychodzenia z domu. Dzieje się tak dlatego, nie tylko dlatego, że umowę zawieramy przez sieć, ale również z powodu szybkiego przelewu środków na konto. Aby jednak był on możliwy musisz zadbać o to, by podać numer konta we wniosku pożyczkowym a potem go potwierdzić. W jaki sposób? Za pomocą szybkiego, niewielkiego przelewu (często jest to nawet jeden grosz). Dzięki temu pożyczkodawca ma pewność, że podane konto naprawdę należy do ciebie.

Potwierdzenie dochodu

Pożyczki online przyznawane są osobom, które posiadają stały dochód. Nie musi on pochodzić z pracy na etat, niemniej dokument potwierdzający, że osiągasz dochody z pewnością przyspieszy proces przyznania pożyczki. Może być to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło lub też deklaracja osoby samozatrudnionej. Jeśli nie chcesz przekładać takich dokumentów firmie pożyczkowej nie martw się. Bardzo często wnioski wymagają jedynie złożenia informacji o tym ile i z jakiego tytułu zarabiasz.

Co w przypadku emerytur i świadczeń socjalnych?

Co ważne, z pożyczek online mogą korzystać nie tylko osoby pracujące, ale również emeryci, renciści a nawet osoby pobierające świadczenia socjalne. Jeśli jesteś jedną z tych osób swój wniosek o pożyczkę online powinieneś opatrzyć stosownym dokumentem, który przyznaje ci dane świadczenie oraz informuje o jego wysokości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat sporo przydatnych informacji na temat pożyczek online znajdziesz tutaj.

[t]Coraz częściej wystarczy wyciąg z konta Firmy pożyczkowe robią obecnie wszystko, by jak najbardziej ułatwić swoim klientom możliwość wzięcia pożyczki, której potrzebują. Dlatego też coraz częściej możemy natknąć się na oferty firm, które nie wymagają od nas przedstawienia żadnych dokumentów dotyczących dochodów. Wystarcza im bowiem wyciąg z konta, który jest doskonałym rozwiązaniem w czasie sprawdzania zdolności kredytowej. Pokazuje bowiem nie tylko jakiej wysokości dochody otrzymujemy, ale również jakie są nasze wydatki. [/p]Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe