Lekcja Śpiewania na Rynku w Rozwadowie

Image

W sobotę, 10 listopada o godz. 15.00, na Rynku w Rozwadowie odbędzie się Lekcja Śpiewania najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych z udziałem krakowskich artystów Teatru Loch Camelot. Na wspólne śpiewanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprasza Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Miasto Stalowa Wola. Na tę szczególną okazję przygotowane zostały bezpłatne śpiewniki.

Lekcja Śpiewania to koncerty organizowane cyklicznie w Krakowie, przeważnie na Rynku Głównym, polegające na wspólnym wykonaniu przez artystów i zgromadzoną publiczność piosenek, głównie patriotycznych. Tym razem krakowscy artyści zawitają do Stalowej Woli, by wspólnie z mieszkańcami świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas tego wyjątkowego koncertu, w którym to widownia jest najważniejszym wykonawcą, usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie utwory z epoki. Koncert poprowadzą Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki oraz Ewa Kornecka.

Lekcja Śpiewania to typowy „krakowski produkt”, no bo jak inaczej wytłumaczyć zjawisko, jakim jest śpiewanie przez tysiące ludzi, często na deszczu i mrozie, piosenek na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszy koncert pod hasłem Radosna Niepodległość odbył się 11 listopada 2002 roku przy Sukiennicach. Rozdano wtedy kilkaset śpiewników i wspólnie z prawie dwutysięczną publicznością odśpiewano trzydzieści radosnych piosenek patriotycznych. Od tej pory wzruszenie i radość to typowe emocje wspólnego śpiewania, nawet całych rodzin. Lekcja Śpiewania – to już ponad 70 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd. Wprawdzie wiele utworów ma po kilkadziesiąt i kilkaset lat, ale forma i atmosfera koncertu czyni z nich współczesne „hity”. Śpiewakami bywają politycy, bezdomni, Kapucyni, dziennikarze, a nawet egzotyczni turyści z Mauritiusa. Do tej pory rozdano około 450 000 bezpłatnych śpiewników, których treść wyśpiewało blisko pół miliona ludzi. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański, który od ponad 15 lat realizuje hasło: „patriotyzm nie musi być cierpieniem!”.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego śpiewania!

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jzm

ala i a nasi- was najlepiej kopnąć w d... za te głupie komentarze i to tak ze 100 razy żeby bylo światecznie

~ABC7

Super. Naprawdę fajne wydarzenie. W Krakowie od lat Loch Camelot gromadzi tłumy. Mam nadzieję,że i w Rozwadowie nareszcie Rynek wypełni się ludźmi.

~ell

Fantastyczna inicjatywa. Będę.Pozdrawiam wszystkich uczestników

~A nasi?

Przecież mamy prawie 100 letnie chórzystki przy MDK i nie mogą na 100 lat Niepodległej zaśpiewać pod dyrekcją tego faceta co macha rękami jakby się z much opędzał? Po co wydawać kasę innym? Np chyba że te nasze już się opatrzyły?

~A nasi?

Przecież mamy prawie 100 letnie chórzystki przy MDK i nie mogą na 100 lat Niepodległej zaśpiewać pod dyrekcją tego faceta co macha rękami jakby się z much opędzał? Po co wydawać kasę innym? Np chyba że te nasze już się opatrzyły?

~wasz wódz

ale was boli ujadacze że jest tak piekne swięto 100 lecie niepodleglosci smiech2

~ala

Arię z opery "Straszny Dwór" powinien przykładnie odśpiewać miejski tenor Lucjusz Nadbereżny! Po jego występie mogą na scenie pojawić się inni artyści z Krakowa! To będzie rarytas!

~swojak

Piękna inicjatywa ,na pewno będę choćby rzucało żabami
Jak dobrze że Rozwadów ma muzeum.'