Rok akademicki 2018/2019 rozpoczęty

Image

W poniedziałek 22 października miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego. KUL przywitał nowych żaków w murach uczelni.

Przed nimi kilka lat nauki, trudy i wytężona praca, która kiedyś przyniesie spodziewane efekty. Przed nimi również najpiękniejsze lata w życiu, poznawanie nowych osób, rozwój duchowy, żakowskie figle i harce. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II miał dziś swoje święto. Po Mszy Świętej w auli inżynierii środowiska w poczet studentów wpisano kolejnych młodych ludzi. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego wysłuchano przemówień i sprawozdania za rok akademickie 2017/18.

Następnie miała miejsce immatrykulacja studentów. W tym roku uczelnia pozyskała na inżynierię materiałową i inżynierię środowiska łącznie 20 studentów. A, że warto studiować kierunki techniczne w Stalowej Woli. O tym przekonuje dziekan wydziału.

- Podejrzewam, że może młodzi ludzie nie wierzą, że na KUL-u kierunki inżynieryjne mogą być w ogóle prowadzone i to na dobrym poziomie, bo rzeczywiście poziom jest bardzo dobry. Liczymy na to, że będzie więcej tych studentów i kiedyś do nas się przekonają, zwłaszcza, że nasi absolwenci nie mają żadnych kłopotów z zatrudnieniem- mówi prof. Andrzej Kuczumow.

Wykład inauguracyjny pt. „Oddziaływanie wybranych leków na albuminę obecną w moczu ludzkim” wygłosił Rafał Kuziora.

Gaudeamus igitur rozgrzało wszystkie serca…


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ptasior

Trochę za dużo tych studentów. Będą się cisnąć po salach. Co to za nauka

~ech...

Artykuł żenujący, z licznymi błędami. Co to jest "immatrykulacja"? Ech co do ubioru to rzeczywiście przykre... Studenci jak studenci, ale żeby wykładowcy na jednym z najważniejszych wydarzeń na uczelni pojawili się w dresach... To już poniżające! KULtury trochę!!!

~dojna zmiana+

pis będzie żądził do konca świata.

~Daga

Ale jajca. po co oni to robia. Zeby sekretarki mialy co robic

~Adam

Już ujadają te opozycyjne trole. Nic wam to nie da. Pis będzie rządził już zawsze

~dojna zmiana+

Powinno pisać że artykuł sponsorowany.Na konkurencyjnym portalu piszą że to wszystko upada.No ale co się dziwić jak żądzą sekretarki.

~ chichot

Był sobie KUL......

~!!!

No szok i sukces więcej muzyków, chórzystek, zaproszonych gości, wykładowców niż samych studentów. Nie mówiąc o ich strojach. Kiedy w końcu uczelniom zostanie przywrócona jakaś powaga, będzie uczciwa rekrutacja a dyplom zacznie naprawdę coś znaczyć.