Turniej szachowy „Witaj szkoło” o puchar Prezes MZK

Image

15.09.2018 roku w Stalowej Woli zostały przeprowadzone zawody szachowe o puchar Pani Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone w jednej grupie wiekowej, natomiast klasyfikacja końcowych wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: A- urodzeni w 1999 – 2003, B- ur. 2004 – 2008 oraz C – dzieci urodzone w 2009 i młodsze. Zawody szachowe przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. W zawodach wystartowało łącznie 34 młodych adeptów królewskiej gry. W turnieju uczestniczyli: ze Stalowej Woli: uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4,Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz innych stalowowolskich szkół, jak i również z klubów: Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Górno, Krosno i Ostrowiec Świętokrzyski.

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe i medale, z kolei pozostali uczestnicy turnieju otrzymali upominki i dyplomy.

Po 7 rundach I miejsce w kategorii wiekowej: 1999 – 2003 zdobył Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk zdobywając 5,5 pkt. zaś 2 miejsce zajął Kacper Kłok (uzyskując również 5,5 pkt.) z KKSz Urania Krosno, z kolei 3 miejsce zajął Piotr Działak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, a 4- te - Patrycja Zygmunt z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W kategorii wiekowej ur. 2004 – 2008 1 miejsce uzyskał – Wojciech Okręt zdobywając (5,5 pkt.) z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 2 miejsce zajął – Jan Choina ( 5,5 pkt.) również Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, z kolei 3 – miejsce zajęła Julia Giemza z IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski, 4-ty był Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, a 5 miejsce zajął Szymon Szpila z UKS SP 1 Leżajsk.

Z kolei w kategorii najmłodszych: urodzeni w 2009 i młodsi 1 miejsce uzyskał – Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli zdobywając (4,0 pkt.), 2 miejsce zajął – Patryk Piela również (4,0 pkt.) – z Górna, 3 miejsce zajął Mateusz Kaciej – Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, z kolei 4 miejsce zajął Igor Gronek również Hetman Ostrowiec Świętokrzyski a 5- ty był Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.