Park już prawie wodny

Image

Po mrozach i zimie nie ma już śladu. W Parku Miejskim trwają intensywne prace przy budowie Parku Wodnego. Wkrótce pojawią się niecki na wodę.

To będzie pierwszy na Podkarpaciu Park Wodny. Po wycince drzew, przygotowaniu terenu i wykopaniu dołów pod niecki przyszedł czas na kolejne prace budowlane. Na placu robota wre. Postępy na bieżąco monitorują spacerujący po parku mieszkańcy Stalowej Woli.

Jak zmienia się miejsce przy torach kolejowych u podnóża górki można też zobaczyć na poniższych zdjęciach. Latem w Parku Wodnym będzie można się i wykąpać, i aktywnie spędzić czas korzystając z atrakcji sportowo- rekreacyjnych znajdujących się w parku miejskim, ale też i wypocząć korzystając z kąpieli słonecznych. To ma być wielopokoleniowa strefa rozrywki i relaksu. Obok basenów przewidziano również zaplecze gastronomiczne i sanitarne.

Podświetlony i objęty monitoringiem Park Wodny ma kosztować około 3,6 mln zł, z czego dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki wyniesie 1,6 mln zł. O pieniądzach na ten cel mówił obecny w Stalowej Woli 27 listopada 2017 roku minister Jarosław Stawiarski. Do tej pory, za kadencji obecnego prezydenta, ministerstwo sportu i turystyki wsparło sportowe projekty miasta kwotą ponad 19 mln 300 tys. zł.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.